“Unë shkruajta një libër me hundë” - Bota Sot
“Unë shkruajta një libër me hundë”

Libra

“Unë shkruajta një libër me hundë”

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 08:59
Josh Barry

Shkrimtari Josh Barry ka pësuar paralizë celebrale dhe ka kaluar nëntë vitet e fundit duke shkruajtur një libër autobiografi me hundë.

Më parë përdorte kompjutër ose merrte një daktilograf, por më pas kishte vështirësi në lëvizje dhe në të folur. Zgjidhja e tij e fundit ishte tastiera e një iPad, të cilën e shtypte me hundë në mënyrë që të ishte më kreativ.

Josh është nga East Cowes që aktualisht punon si gazetar i pavarur dhe drejton një faqe argëtuese ku ka intervistuar persona të famshëm si Sir Ian Botham dhe Jeremy Kylie.

Shkrimtari zgjodhi të tregojë historinë e tij për të rritur ndërgjegjësimin e njerëzve të tjerë, të cilët ndonëse janë ndryshe, mund të arrijnë ëndrrat dhe aspiratat e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...