Romani “Shtatë udhë”, flet autori Rrahman Paçarizi - Bota Sot
Romani “Shtatë udhë”, flet autori Rrahman Paçarizi

Libra

Romani “Shtatë udhë”, flet autori Rrahman Paçarizi

Më: 28 maj 2019 Në ora: 13:59
Rrahman Paçarizi

Romani “Shtatë udhë” është libri më i ri i shkrimtarit dhe profesorit universitar, Rrahman Paçarizi.

Paçarizi deri më tani ka botuar dy vëllime me poezi, disa tregime dhe recensione, ndërsa në fushën profesionale ka botuar dy libra monografikë, dy libra për nevoja të studentëve dhe disa libra shkollorë.

“Shtatë udhë” përmban shtatë rrëfime të kohërave të ndryshme, duke përfshirë dhe kombinuar: religjionin, jetën, çmendurinë, pushtetin, luftën, lirinë dhe vdekjen.

Për më tepër ju ftojmë ta ndiqni intervistën profesorit dhe shkrimtarit, Rrahman Paçarizi, dhënë.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...