E shkruar nga një fëmijë afrikan - Bota Sot
E shkruar nga një fëmijë afrikan

Libra

E shkruar nga një fëmijë afrikan

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 14:45
Foto

Kur lind jam i zi.
Kur rritem jam i zi.
Kur sëmurem jam i zi.
Kur trembem jam i zi.
Kur rri në diell jam i zi.

-Ti o njeri i bardhë!
Kur lind je rozë.
Kur sëmuresh je i jeshil.
Kur trembesh je i verdhë.
Kur rri në diell bëhesh i kuq.
Kur ke ftohtë bëhesh blu.
Kur vdes bëhesh gri.

Dhe më thua mua njeri me ngjyrë?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...