Kërko çfarë të duash - Bota Sot
Kërko çfarë të duash

Libra

Kërko çfarë të duash

Nga: Zymer Mehani Më: 30 korrik 2019 Në ora: 09:36
Zymer Mehani

Kërko çfarë të duash
O vëlla, 
kërko çfarë të duash!
Fjalë,
Besë,
Dashuri,
Shpresë !
Çfarë të duash, 
vëlla kërko!
Respekt,
Nder, 
Punë, 
Vlerë!
Nëse je i pagjumë
Në krahë të përkund unë
I etur nëse je
Me lotë etjen unë ta deh
Dhe vetmi nëse ndjen
Për shok vargun tim e gjen
Gjithçka, 
vëlla më kërko, 
Veç kombin kurrë mos e moho
As atdheun mos e braktis
Mos i shërbe kurrë pabesisë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat