Peja

Libra

Peja

Nga: Xhevdet Ademaj Më: 17 maj 2020 Në ora: 15:43
Xhevdet Ademaj

Sa me mungon Gryka ime!
Sa me mungon gurgullima e Lumbardhit tim!

Sa me mungoj keto dite Bjeshka ime!
Sa me mungoj buze Drini i Bardh dhe ,,Trofta ..”!

Sa me mungoj Loxha ime!
Me mungoj floketari im!

Me mungoj disi edhe brisku i rrojes si me qellim si shenje proteste per lirine e kufizuar..!
Per te gjitha keto mangesi me ndihmoj dhe shoqeroj miku me i mire- libri..!
Do te mbahet ne kujtese kjo Pranvere e vonuar,e renduar me kete dergje mbare planetit te tokes.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat