Oh, amerikë!... Amerikë!...

Libra

Oh, amerikë!... Amerikë!...

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 11:38
Kopertina e librit

Kur e pa se si kufoma e Kolonelit të vrarë, e nënçmuar tmerrësisht nga turma dilerante gjatë parakalimit nga lapidari në lapidar me ç'rast i viheshin sipër pankartat "Tradhtar" dhe me to do të hudhej në atë gropën ku bagëlonin bagëtija gjatë mrizimit, Vlera e çmendur, u shkëput nga funerali i shkretë dhe iu drejtue Sukës, me ulërimëm:
"Oh, Amerikë!... Amerikë!..."

(Shkëputje nga romani "Mona", maj 2020)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat