”Dosja B” e Jusuf Buxhovit e gatshme tani në anglisht - Bota Sot
”Dosja B” e Jusuf Buxhovit e gatshme tani në anglisht

Libra

E martë, 16 tetor 2018

”Dosja B” e Jusuf Buxhovit e gatshme tani në anglisht

Më: 13 dhjetor 2017 Në ora: 13:19
''Dosja B''

''Dosja B'' doli nga shtypi, promovohet në janar.

Romani “Dosja B” i shkrimtarit, Jusuf Buxhovi ka dalur nga shtypi nga shtëpia botuese “Jalifat Publishing” nga Houstoni (SHBA), i përkthyer në anglisht nga Avni Spahiu.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë autori i romanit, i cili ka përmes një postimi në facebook ka shkruar se romani në gjuhën angleze e mbanë titullin “Dossier B – Kosovo’ s Untold Story” (Dosja B – një rrëfim i panjohur i Kosovës”).

Promovimi i ” Dosjes B” në anglisht do të bëhet në janar në disa qendra të rëndësishme amerikane (Washington, Çikago, New York dhe Houston), ndërsa në Kosovë do të promovohet në Prishtinë dhe në Gjakovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test