Promovohet në Vlorë libri i autorit Muharrem Blakaj, " Paraardhesit" - Bota Sot
Promovohet në Vlorë libri i autorit Muharrem Blakaj, " Paraardhesit"

Libra

E enjte, 18 tetor 2018

Promovohet në Vlorë libri i autorit Muharrem Blakaj, " Paraardhesit"

Më: 12 maj 2018 Në ora: 00:41
Muharrem Blakaj në Vlorë

Muharrem Blakaj, shkrimtari nga Istogu, ka zgjedhur Vlorën për të promovuar librin e tij “Paraardhësit”.

Të pranishëm ishin student dhe pedagogë të universitetit “Ismail Qemali”.

Deputeti Fate Velaj prezantoi mikun nga Istogu para të pranishmëve, ndërsa një fjalë rasti dha edhe krye bashkiaku i Vlorës, Dritan Leli.

Blakaj në fjalën e tij tha se mesazhi kryesor i librit është mos u tjetërso, mos u bën ai çfarë nuk je.

Ai tha se ne kemi pas një Islam të butë, shpirtëror mirëpo disa student që studiuan në shtete arabe vehabizmin, sollën një fanatizëm të skajshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test