Edhe Shkodra braktis librin. Pak qytetarë i mbeten besnikë bibliotekës së qytetit - Bota Sot
Edhe Shkodra braktis librin. Pak qytetarë i mbeten besnikë bibliotekës së qytetit

Libra

Edhe Shkodra braktis librin. Pak qytetarë i mbeten besnikë bibliotekës së qytetit

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 15:28
Bibloteka

Pak lexues i kanë mbetur sot ende besnikë bibliotekës dhe librit në Shkodër. Përveç nxënësve të shkollave, të tjerë zor se ndalen të flasin për librin apo mezi kujtojnë dhe titullin e fundit që kanë lexuar.

Që nga viti 2010 është krijuar katalogu digjital në bibliotekën “Marin Barleti”, me një fond që pasurohet çdo vit me libra të rinj.

Drejtori i bibliotekës, Gjovalin Çuni është optimist se pas një periudhe të errët për librin, diçka ka filluar të lëvizë.

25 mijë faqet “online” kanë si qëllim që të lehtësojnë kontaktin me librin me anë të pajisjeve elektronike, pa të cilat sot nuk bëjmë dot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...