Eksperti ka zbuluar: Ky është shkaku përse disa njerëz gjatë intimitetit shqiptojnë emrin e ish-partnerit! - Bota Sot
Eksperti ka zbuluar: Ky është shkaku përse disa njerëz gjatë intimitetit shqiptojnë emrin e ish-partnerit!

Life style

Eksperti ka zbuluar: Ky është shkaku përse disa njerëz gjatë intimitetit shqiptojnë emrin e ish-partnerit!

Më: 8 janar 2019 Në ora: 22:04
Ilustrim

Disa individë të shumtën e rasteve shqiptojnë emrin e huaj në momentin e përjetimit të orgazmës kur në çast humbin mendjen, në kulmimin e intimitetit

Këtë nuk duhet marrë për të keq, por është mirë të bisedohet lidhur me të.

Nuk është e nevojshme të thuhet sa e pakëndshme është për të dy partnerët kur njëri ndër ta gjatë seksit shqipton emrin e dikujt tjetër. Mjeku Jim Pfaus shpjegon përse ndodh kështu.

“Në gjendjen e euforisë njerëzit i magjepsin gjërat të cilat i rikujtojnë në diçka që ka ndodhur në të kaluarën. Në të vërtetë është e pashmangshme që truri ndonjëherë gjatë seksit harliset në kujtimet e marrëdhënieve të kaluara seksuale”.

Ai thotë që kjo ndodh nën supozimin – që ai i cili shqipton emrin e gabuar, ka pasur ish-të dashurin të veçantë për të cilin ka ndier eksitim të fuqishëm dhe afërsi gjatë seksit.

Pikërisht për këtë pothuajse gjithmonë fjala është për ish-partnerin, jo për ndonjë anëtar të familjes apo të ndonjë miku.

Njerëzit të shumtën e rasteve shqiptojnë emrin e tjetërkujt në momentin e përjetimit të orgazmës kur në çast humbin mendjen, në kulmimin e intimitetit. Dr. Pfaus thotë se nuk duhet marrë për të keq këtë gjë, sepse fjala është për të kaluarën të cilën secili e ka.

Partnerët duhet të bisedojnë për këtë dhe gjithë tregimit duhet t’i japin përfundim të lumtur. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...