Kjo është ajo që ndodh me trupin tuaj kur ndaloni të bëni seks, numri 7 është me të vërtetë i frikshëm - Bota Sot
Kjo është ajo që ndodh me trupin tuaj kur ndaloni të bëni seks, numri 7 është me të vërtetë i frikshëm

Life style

Kjo është ajo që ndodh me trupin tuaj kur ndaloni të bëni seks, numri 7 është me të vërtetë i frikshëm

Më: 10 janar 2019 Në ora: 06:18
Ilustrim

Natyrisht, nëse je në një marrëdhënie të shëndetshme, atëherë mbajtja e aktivitetit seksual në jetë është shumë më e lehtë (dhe më shumë kënaqësi!)

Sidoqoftë, pasioni në dhomë gjumi ka tendencë të qetësohet paksa sa kalojnë vitet, por kjo është vetëm diçka që duhet të punoni. Siç do të mësoni nëse nuk bëni seks mund të ketë pasoja katastrofike.

Mos të bësh dashuri do të çojë në ndryshime në trupin tuaj, prandaj sigurohuni që të punoni për të patur një jetë seksuale aktive – ia vlen vetëm për përfitimet shëndetësore, por më e rëndësishmja është thjesht argëtim!

Këtu janë 7 gjëra që ndodhin kur ndaloni të bëni seks!

1. Sistemi juaj imunitar bëhet më i dobët dhe ju sëmureni më shpesh

2. Ju bëheni nervoz

3. Ju duhet më shumë kohë për tu rikthyer në formë

4. Ëndrrat tuaja mund të ndryshojnë

5. Ju humbni epshin tuaj

6. Do të humbni gjumin

7. Rreziku i rritjes së kancerit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...