Tradhtia është duke u bërë fenomen i zakonshëm, por cilat janë arsyet që shpijnë në këtë akt? - Bota Sot
Tradhtia është duke u bërë fenomen i zakonshëm, por cilat janë arsyet që shpijnë në këtë akt?

Life style

Tradhtia është duke u bërë fenomen i zakonshëm, por cilat janë arsyet që shpijnë në këtë akt?

Më: 12 janar 2019 Në ora: 06:40
Ilustrim

Thuajse secili mund të pajtohet kur themi se tradhtia është një gjë e tmerrshme, megjithatë, fatkeqësisht ky është një fenomen shumë i zakonshëm në lidhjet e sotme.

Të zbulosh se partneri është duke ju tradhtuar, padyshim se kjo gjë ju sjell pikëllim, nervozë e dëshpërim të pafund.

Ju bën të ndiheni sikurse nuk do të mund të bini në dashuri më asnjëherë.

Por, mbi të gjitha ju bën të vini në pikëpyetje shumë gjëra, në mesin e të cilave është edhe arsyeja se përse partneri e ka bërë këtë.

Pra, përse njerëzit tradhtojnë?

Këto, sipas ekspertëve, janë katër arsyet më të zakonshme se përse njerëzit kryejnë akte të pabesisë:

– Duan të pushojnë nga përgjegjësitë dhe presione te jetës së përditshme
– Afera i bën të ndihen të rinj prapë
– Nuk ndihen të kënaqur me partnerin dhe duan diçka më shumë
– Ndihen të neglizhuar nga partneri. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...