Katër këshilla që të ndjeheni më pak të lodhur gjatë dimrit - Bota Sot
Katër këshilla që të ndjeheni më pak të lodhur gjatë dimrit

Life style

Katër këshilla që të ndjeheni më pak të lodhur gjatë dimrit

Më: 14 janar 2019 Në ora: 11:59
Foto ilustrim

Shumë prej nesh në këtë kohë e kemi problem të zgjohemi në mëngjes, ndjejmë lodhje gjatë ditës dhe mundohemi të këndellemi me disa kafe.

Përderisa orët me dritë shkurtohen në këtë periudhe është e vështirë të jemi të mbushur me energji – veçanërisht në mëngjes kur hap dritaret dhe jashtë është ende errësirë.

Megjithatë mund të bëni disa gjëra të thjeshta që ju përmirësojnë disponimin e ju bëjnë të ndjeheni më energjik.

Dilni më shpesh kur ka diell

Praktikoni gjumë të rregullt – vendosni një orar ku nuk fleni as më pak e as më shumë

Bëni palestër

Ushqim të shëndetshëm – zëvendësojeni kafen me ushqime të pasura që rrisin energjinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...