E hëna sfilitëse! Ja si të shmangni 21 janarin, ditën më të keqe të vitit - Bota Sot
E hëna sfilitëse! Ja si të shmangni 21 janarin, ditën më të keqe të vitit

Life style

E hëna sfilitëse! Ja si të shmangni 21 janarin, ditën më të keqe të vitit

Më: 21 janar 2019 Në ora: 11:22
Ilustrim

“E urrej të hënën”, është pothuajse fjalia e parë e çdo personi kur zgjohet në mëngjesin e një jave të re. Por, e hëna e tretë e janarit thuhet se do jetë dita më e keqe dhe më depresive e këtij muaji.

Ja çfarë duhet të bëni që të shmangni 21 janarin e tmerrshëm:

-Sapo të ngriheni, thojini vetes se do jetë një ditë e bukur.

-Hani mëngjes me njeriun më të dashur që keni.

-Kaloni disa minuta duke lexuar libër pranë dritës natyrale.

-Mos harroni ti shtoni sallatë drekës.

-Hani cokollatë.

-Luani një lojë për të shkarkuar stresin.

-Filloni të planifikoni pushimet e fundjavës.

-Bëni një dush në darkë për tu qetësuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...