Yjet kanë surpriza/ Horoskopi javor, 21-27 janar 2019. Ja shenjat më me fat - Bota Sot
Yjet kanë surpriza/ Horoskopi javor, 21-27 janar 2019. Ja shenjat më me fat

Life style

Yjet kanë surpriza/ Horoskopi javor, 21-27 janar 2019. Ja shenjat më me fat

Më: 21 janar 2019 Në ora: 17:34
Ilustrim

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi Dashuria: Java do të fillojë energjikisht, por disa xhelozi në dashuri do të krijojnë mosmarrëveshje dhe pakënaqësi mes çifteve. Për fat të mirë, situata do të përmirësohet gjatë fundjavës dhe shumë do të gjejnë një marrëdhënie paqësore dhe harmonike. Beqarët do të presin për takime interesante.

Puna: Këtë javë ju do të shihni së fundi frytet e para të punës tuaj të vështirë dhe duke filluar nga e mërkura, ju mund të keni mundësinë të filloni një projekt që keni planifikuar për një kohë të gjatë. Kujdes, megjithatë, mund të hasni pengesa që nuk i keni parashikuar. Jini të kujdesshëm në rast se vini re se nuk ka parakushte për arritjen e objektivave të dëshiruara.

Demi Dashuria: Nëse në dashuri këtë javë mund të keni disa divergjenca të vogla, asgjë nuk do të ndikojë në lidhjen e fortë të partnerëve historikë. Për çiftet e lindura kohët e fundit, dashuria në vend të kësaj do të jetë e gjallë dhe e frytshme. Beqarët këtë herë mund të gjejnë një marrëdhënie të qëndrueshme, por gjithçka vlen për t’u parë!

Puna: Do të jetë një javë e mbushur me nervozizëm nga këndvështrimi i punës, përveç disa ditëve qendrore që do të jenë më serioze falë Hënës në elementin e Tokës. Megjithatë, nga gjysma e dytë e javës, diçka do të ndryshojë dhe moti do të jetë më i relaksuar dhe do të punoni më mirë.

Binjakët Dashuria: Ju po kaloni një periudhë të veçantë në sferën sentimentale dhe nëse jeni në lidhje ju do të përjetoni më shumë ndërlikime brenda çiftit. Edhe për ata që kanë qenë të gatshëm që nga e mërkura do të ketë pozita dhe vendime të menjëhershme. Momente humbjeje për beqarët, një situatë e pafavorshme familjare do të krijojë pasiguri dhe dyshime.

Puna: Jupiteri gjithashtu do të ndikojë pozitivisht në punën që këtë javë do t’ju angazhojë, por në një mënyrë shumë më të këndshme. Për të bërë maksimumin e përpjekjeve tuaja, përpiquni të identifikoni dobësitë tuaja dhe t’i forconi ato që mund t’ju bëjnë të keni sukses.

Gaforrja Dashuria: Edhe në qoftë se ju mendoni përsëri në të kaluarën herë pas here ju keni kuptuar se gjithçka mund të ndreqet. Kur kjo nuk është e mundur, zgjidhni një ndryshim të qartë dhe nëse keni pasur një zhgënjim në dashuri kthejeni faqen dhe filloni një jetë të re. Fundjavë romantike dhe interesante për beqarët, premton ditë të zjarrta!

Puna: Këtë javë ju do të dini se si ta bëni veten të domosdoshëm dhe të rëndësishëm. Edhe nëse ka disa punë nga ana e shefit që ndoshta janë jashtë mundësive tuaja, gjatë fundjavës ju mund të ndryshoni me të vërtetë kursin dhe të rikuperoni marrëveshjet në pritje. Do të jetë një kënaqësi e madhe!

Luani Dashuria: Jepini vetes një mbrëmje të këndshme me partnerin/en tuaj dhe nisni projektet tuaja më të bukura! Java fillon dhe ju mund të përjetoni momente vërtet të veçanta me të dashurin/ën tuaj. Mos humbisni mundësitë më të mira për të folur për gjërat e rëndësishme në çift. Për beqarët një javë mjaft e kënaqshme po vjen në të gjitha fushat!

Puna: Po vjen koha kur do të hakmerresh dhe kjo mund të ndodhë vetëm këtë javë, mes të enjtes dhe të premten. Në fakt, në këto dy ditë, mund t’i thuash vetes që je plotësisht i/e kënaqur me punën tënde!

Virgjëresha

Dashuria: Dashuria në ekuilibër për çiftet afatgjata, mjaft të balancuara për çiftet e reja. E shkëlqyeshme. E enjta, mund të japë disa ndjenja të ëmbla për ata që duan një shpërthim energjie në marrëdhënie.

Beqarët do të jenë të padurueshëm dhe kjo do të penalizojë kërkimin për një dashuri të qëndrueshme dhe të sinqertë. Jini të qëndrueshëm dhe vendosni me qetësi dhe vetëm pas reflektimit!

Puna: Puna fillon në heshtje për diçka më shumë se zakonisht për të marrë pjesë. Shëro kohën e humbur dhe përpiqu të ndërtosh të ardhmen tënde në një themel të fortë. Nostalgjia mund të dobësojë themelet e projekteve tuaja dhe t’ju bëjë të humbni kohën e çmuar.

Peshorja Dashuria: Një javë dashurie, sidomos të premten dhe të shtunën, pavarësisht nëse është një marrëdhënie tashmë e konsoliduar ose një njohje e re. Ju mund të jeni një magnet për partnerin/en, ose për dikë që ka menduar për ju për disa kohë. Mos u mërzitni me fjalimet tuaja dhe përpiquni të jeni më të shkëlqyeshëm në biseda.

Puna: Mundësitë e mira për të dalë këtë javë nuk mungojnë por shpesh janë mëkatet e krenarisë dhe kjo mund të ndikojë seriozisht në karrierën tuaj. Sidoqoftë, mund të jeni më të pajtueshëm në gjysmën e dytë të javës: një promovim i papritur mund të jetë një nxitje për të bërë më mirë dhe për t’u ankuar më pak.

Akrepi

Dashuria: Mbështetja e dikujt që ju kupton juve do të jetë tërësisht thelbësore këtë javë, por dashuria do të ketë ulje dhe ngritje dhe do të duhet të kapni kohën e duhur për të krijuar harmoninë që dëshironi. Ju jeni në dispozicion për sqarime që mund të hapin rrugën për një marrëdhënie më të mirë. Beqarët do të duan që një miqësi të bëhet më e thellë, ndoshta ata mund të angazhohen seriozisht.

Puna: Ajo që deri më tani ju keni parë vetëm nga larg, fillon të jetë brenda mundësive tuaja. Një investim i përshtatshëm për mundësitë tuaja mund të bëjë më shumë se sa mendoni, këshillohuni nga dikush ekspert.

Shigjetari

Dashuria: Do të jesh pak të turbulluar këtë javë, por mos e humbni shpresën: në fundjavë do të shfaqet një dritë që do shkelqejë për ju dhe personin pranë jush. Mos e shqetësoni partnerin/en tuaj, megjithatë, sepse mund të lodheni nga ankesat tuaja. Lajm i mirë në dashuri për beqarët: papritur do të zbuloni se jeni të rëndësishëm për dikë. Por ka të bëjë me të kuptuarit se sa i rëndësishëm është ky person për ju.

Puna: Kohë e mirë për punën. Mërkuri shënon një fundjavë veçanërisht të ngarkuar, por plot kënaqësi. Ju do të parashikoni të përmirësoni pozicionin tuaj shoqëror dhe do të kujdeseni me kujdes për formën dhe përmbajtjen kur do të hasni njerëz me ndikim.

Bricjapi

Dashuria: Nuk është koha për të qëndruar me duart tuaja, ju duhet të lëvizni nëse nuk doni që situata t’ju dalë nga dora. Ata që kryen tradhtinë do të duhet të kërkojnë falje nëse dëshirojnë të shërohen, por në disa raste vendimtare mund të jetë qëndrimi i partnerit/es. Megjithatë, mos jini indiferentë dhe tregoni ndjenja të vërteta. Beqarët do të duhet të mendojnë me kokën e tyre dhe nuk do të largohen nga hipokrizia.

Puna: Koha më e mirë për të bërë zgjedhje të kujdesshme dhe të përshtatshme për punën përpara se të merrni ndonjë vendim. Ju do të keni nevojë për shumë qetësi dhe peshë dhe mos të bëni zgjedhje të nxituara. Nëse po luftoni me probleme ekonomike, e dini se së shpejti Jupiteri do të sjellë kënaqësinë e duhur në jetën tuaj. Ka të bëjë vetëm me durimin.

Ujori

Dashuria: Duhet të jeni të butë dhe të durueshëm në këtë periudhë, veçanërisht në dashuri, duke bërë skena xhelozie nuk do të bëni ndonjë të mirë. Do të jetë më e mirë pjesa e dytë e javës, mund të relaksoheni dhe të kënaqeni në miqësi. Jo të gjithë do të jenë interesantë, por në mesin e këtyre disa do të dalin veçanërisht dhe për beqarët mund të jetë rasti i duhur për të endur një marrëdhënie.

Puna: Marsi këtë javë ju jep ndihmën e forcave të favorshme planetare ku ju mund t’i ktheni ëndrrat tuaja në realitet. Ndërkohë, mbani mend të konsolidoni sukseset e vogla që Jupiteri dashamirës ju ka ofruar në kohët e fundit. Edhe nëse keni probleme, këto janë probleme kalimtare.

Peshqit

Dashuria: Ju do të keni sytë tuaj në punën tuaj dhe ju nuk do të jeni në gjendje të shkoni larg derisa të arrini maksimumin. Kjo do t’ju largojë nga partneri/ja, të paktën për pjesën e parë të javës, ndërsa në të dytën do të mund të shëroheni dhe falë hijeshisë tuaj nuk do të jetë e vështirë. Beqarët do të jenë pak ‘dembelë dhe do të kenë pak dëshirë për të bërë takime!

Puna: Javë e mirë për punën, edhe nëse nuk ka mundësi të bujshme në tërësi, nuk mund të ankoheni. Nëse ndonjë bisedim apo biznes dështon, përpiquni të kuptoni se cili është shkaku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...