Femrat janë mahnitur me trendin e ri të ngjyrosjes së flokëve! - Bota Sot
Femrat janë mahnitur me trendin e ri të ngjyrosjes së flokëve!

Life style

Femrat janë mahnitur me trendin e ri të ngjyrosjes së flokëve!

Më: 22 janar 2019 Në ora: 16:24
Ilustrim

Ka arritur ombre i ri dhe është shumë më i mirë se i mëparshmi

Ajo që është gjithashtu e shkëlqyeshme është që kjo teknikë funksionon në bash të gjithë tipat dhe ngjyrat e flokëve, sepse shumë lehtë mund të bëhet dhe për qëllim ka dukjen natyrale.

Pas trendëve të ndryshëm të guximshëm në ngjyrosjen e flokëve, ka arritur një të cilin do ta admirojnë adhurueset e dukjes natyrale.

Fjala është për teknikën e re ombre me emrin “negative space” të cilën e ka shpikur njëri ndër floktarët më të famshëm britanik, Jack Howard.

Me këtë teknikë trajtohet pjesa më e vogël e flokëve se te teknikat e tjera ombre, ndërkaq qëllimi i fundit është që të arrihet dukja natyrale, të cilën e kanë bukuroshet kaliforniane.

“Ky trend aktualisht është më i popullarizuari ndër manekinet. Qëllimi është rrumbullakimi i fytyrës me tufa flokësh bashkë me tufa të vogla në flokët e mbetura të cilat kryesisht vetë nxjerrin në pah majat”, ka zbuluar Howard.

Ajo që gjithashtu është e shkëlqyeshme është që kjo teknikë funksionin bash te të gjithë tipat dhe ngjyrat e flokëve, sepse shumë lehtë mund të bëhet dhe si qëllim ka dukjen natyrale.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...