Mos u ankoni që nuk keni burrë, zbuloni çfarë thotë studimi për beqaret - Bota Sot
Mos u ankoni që nuk keni burrë, zbuloni çfarë thotë studimi për beqaret

Life style

Mos u ankoni që nuk keni burrë, zbuloni çfarë thotë studimi për beqaret

Më: 22 janar 2019 Në ora: 23:39
Ilustrim

Shumë femra ankohen se nuk kanë gjetur ende dashurinë e jetës. Një studim i ri tregon se ato duhet të lumturohen për këtë fakt, jo të mërziten.

Një studim shkencor i Universitetit të Arizonës zbuloi se gratë beqare dhe të divorcuara janë më të shëndetshme se gratë e martuara.

Shkencëtarët vëzhguan 79 mijë gra në fazën e tyre pas menopauzës dhe matën shëndetin e tyre mendor në tre faza të jetës: beqare, të martuara ose të divorcuara.

Studimi zbuloi se femrat beqare jetonin më të lumtura dhe bënin një jetë më të shëndetshme se gratë e martuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...