Arsyet përse femrat i duan meshkujt më të vjetër - Bota Sot
Arsyet përse femrat i duan meshkujt më të vjetër

Life style

Arsyet përse femrat i duan meshkujt më të vjetër

Më: 23 janar 2019 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Nuk është sekret që skenaristët e Hollivudit duan të bashkojnë burrat e moshuar me gratë e reja.

Duke filluar nga 51-vjeçari Tom Kruz, 51 vjeçar, në Edge of Tomorrow bashkë me Emily Blunt, 31-vjeçare, për të përfunduar tek Ryan Golsing, 36 vjeçar, duke vallëzuar me Emma Stone, 28-vjeçare, në La La Land, që të gjitha këto tregojnë një lloj fetishizimi të femrave për t’u lidhur me më të vjetër.

Përtej shkencës, ekzistojnë shumë arsye përse gratë duhet të gjejnë burra takim mbi moshën e tyre.

Në fakt, janë 15 arsye që menjëherë vijnë në mendje.

– Meshkujt më të vjetër kanë më shumë besim në vete

– Kanë më shumë kohë për t’u argëtuar

– Janë më të ngritur profesionalisht

– Kanë para dhe dinë se si t’i shpenzojnë

– Dinë shumë gjëra

– Janë më të mirë në komunikim

– Janë më të mirë në lidhje

– Kanë më shumë eksperiencë seksuale

– Kanë më shumë stil

– Kanë shije më të sofistikuar

– Janë më të kulturuar

– I kanë kaluar tashmë veset që i kanë pasur

– Janë më “kalorsiak”

– Lidhen më shpejtë shpirtërisht

– Nuk janë në kërkim të femrave të tjera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...