Gjërat e frikshme që mund t’iu ndodhin nëse bëni seks shpesh - Bota Sot
Gjërat e frikshme që mund t’iu ndodhin nëse bëni seks shpesh

Life style

Gjërat e frikshme që mund t’iu ndodhin nëse bëni seks shpesh

Më: 23 janar 2019 Në ora: 07:47
Foto ilustrim

Seksi i shpeshtë mund të ketë disa pasoja tronditëse për ju.

Gratë në veçanti mund të vuajnë nga disa probleme të dhimbshme si pasojë e përplasjeve të përsëritura brenda një dite.

Më poshtë do gjeni disa nga gjendjet që mund të lindin nga këto përplasje.

Thatësi vaginale

Kontaktet e zgjatura seksuale do të bëjnë zona intime të thahet krejtësisht, sepse trupi nuk është në gjendje të prodhojë më shumë lagështi.

Megjithëse ju mund të përdorni disa lubrifikantë për t’i zbutur gjërat për një kohë të gjatë, ndoshta është një shenjë që duhet të bëni pushim pak në dhomën e gjumit.

Plagët nga seksi

Nëse penetrimi fillon të krijojë ndjenjë dhimbjeje, atëherë ju mund të keni irrituar lëkurën tuaj vaginale – ndoshta për shkak të zgjedhjes suaj të pozitave të seksit.

Pozita “Doggy Style” për periudha të gjata kohore mund ta bëjë seksin të sjellë më shumë dhimbje, kështu që të kaloni në pozicionin e misionarit dhe të përdorni disa lubrifikantë nëse keni nevojë për lagështi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...