Të duash veten është hapi i parë për të përqafuar jetën, frymëzohuni nga historia e Laurës - Bota Sot
Të duash veten është hapi i parë për të përqafuar jetën, frymëzohuni nga historia e Laurës

Life style

Të duash veten është hapi i parë për të përqafuar jetën, frymëzohuni nga historia e Laurës

Më: 23 janar 2019 Në ora: 19:29
Ilustrim

Për projektin Kidult "Lifehuggers Everyday", sot Laura na tregoi se si një ngjarje e vështirë ka ndryshuar plotësisht perspektivat e saj, duke e shtyrë atë që të fillojë përsëri për të përqafuar jetën.

Vetëm një moment mjaftoi që ajo të ndihet e tronditur. Ky moment në të cilin ju komunikoni një lajm që nuk keni dashur ta dini dhe do të ndryshojë papritur gjithë jetën tuaj. Kjo ndodhi me Laurën, kur i thanë se ajo do të duhej t'i nënshtrohej një operacioni të gjirit për të hequr një tumor, duke kaluar nëpër një mastektomi të plotë me rindërtim.

Një ngjarje e papritur, tronditëse dhe e vështirë për t'u marrë me të, por ajo i ka dhënë Laurës një perspektivë të re, duke ndihmuar atë të gjejë forcën për ta përqafuar jetën.

Dashuria

Duke marrë të gjithë guximin, Laura ka mësuar të dojë veten, madje para gjithë të tjerëve dhe për të gjetur dëshirën për të jetuar, për të dashur fëmijët e saj, burrin dhe të gjithë njerëzit që e rrethojnë në jetën dhe përditshmërinë e vet.

"Për mua ajo ditë ishte një fillim i ri dhe i urova të gjithë njerëzve që takova në repartet e onkologjisë për të përjetuar të njëjtin emocion, sepse para së gjithash jemi ne dhe qetësia jonë, Vetëm në këtë mënyrë mund të kapërcejmë vështirësitë që na lindin në jetë". Duhet forcë, vendosmëri dhe buzëqeshje.

Laura mund të quhet një "Everyday Lifehuggers", një nga ata njerëz që çdo ditë zgjedhin të përfshihen dhe përqafojnë emocionet dhe momentet e jetës së tyre. Merrni frymëzim nga historia e Laurës dhe na tregoni për tuajat....

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...