Sipas votimeve, sa minuta zgjat seksi i shqiptarëve - Bota Sot
Sipas votimeve, sa minuta zgjat seksi i shqiptarëve

Life style

Sipas votimeve, sa minuta zgjat seksi i shqiptarëve

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 23:13
Foto ilustrim

Siç mund ta keni lexuar në një tjetër artikull, në kohërat moderne, tek burrat është i pranishëm presioni për të zgjatur sa më shumë në shtrat. Jo më kot Missy Elliott këndonte dikur “se ajo nuk do e donte kurrë një burrë ‘1 minutësh’...”. Një pjesë e mirë e njerëzve kanë frikë të shkojnë tek dhoma e gjumit, nga frika se mos dalin shumë shpejt. 

Image

Referuar një sondazhi në Anabel, seksi i pjesës më të madhe të shqiptarëve zgjat diku tek çerek ore (34%).

Më shumë se 15 minuta, rreth 30 ose më shumë, zgjat për 25% dhe referuar këtyre shifrave, situata duket e kënaqshme.

Rezultatet e tjera i shihni në këtë tabelë:

Image

Sigurisht që shifrat mbi kohëzgjatjen janë të ndryshme. Sipas një studimi në vitin 2008 në Kanada, thuhet se: seksi i shkurtër zgjat 1-2 minuta, seksi “i përshtatshëm” zgjat 3-7, ai “i dëshirueshmi” shkon deri në 13 minuta, ndërsa seksi i gjatë deri në 30 minuta.

Image

Gjithashtu referuar një tjetër studimi të Dr. Brendan Zietsch në Universitetin e Queensland-it, koha mesatare është 5.4 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...