Një kompani japoneze thotë se tani mund t’i “pini çipsat”, - Bota Sot
Një kompani japoneze thotë se tani mund t’i “pini çipsat”,

Life style

Një kompani japoneze thotë se tani mund t’i “pini çipsat”,

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 23:17
Foto ilustruese

Kur vjen puna për të ngrënë “çipsa”, kjo është një punë që bëhet me dy duar (një për të mbajtur paketën dhe tjetra për të ngrënë ato) kështu që ata nuk janë me të vërtetë të përshtatshëm për ditët e sotme të ngakuara me punë.

Dhe pastaj, kur të mbaroni, duart tuaja janë të yndyrshme dhe shpesh herë larja e tyre nuk është e mundur nëse gjendeni në një hapaësirë jashtë shtëpisë apo zyrës suaj.

Tani një firm japoneze ka nisur prodhimin e cipsve që pihen-  kështu që ju mund të derdhni atë në një mënyrë shumë më të lehtë në gojën tuaj.

Kështu, ju kurseni edhe tavolinën tuaj nga thërrimet.

Ok, mund të tingëllojë pa kuptim, por në të vërtetë ka kuptim.

Shpresojmë që një trend i tillë të përhapet sa më shpejt nëpër gjithë botën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...