Zbulohet ilaçi kundër ejakulimit të parakohshëm - Bota Sot
Zbulohet ilaçi kundër ejakulimit të parakohshëm

Life style

Zbulohet ilaçi kundër ejakulimit të parakohshëm

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 13:29
Ilustrim

Shkencëtarët më në fund gjetën një tabletë që mund të parandalojë ejakulimin e parakohshëm, i cili shkakton problem të vërtetë në seks. Tani ju keni mundësinë të përjetoni orgazëm kur është e nevojshme.

Ekspertët mjekësorë janë duke testuar kligosiban dhe besojnë se mund të vonojë ejakulimin, pasi përmban substanca që reagojnë kolektivisht ndaj receptorëve të oksitocinës, e cila është përgjegjëse për kënaqësinë.

Ejakulimi i parakohshëm është një situatë ku një njeri arrin kulmin deri në një minutë që nga fillimi i penetrimit. Dhe situata është shumë serioze, pasi çdo i treti në botë vuan nga kjo.

Shkaqet janë problemet me prostatën, gjëndrën tiroide, përdorimi i drogës, depresioni, stresi, problemet në lidhje dhe ankthi nga akti seksual.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...