I la këto dy ushqime që krejt shqiptarët i hanë, i humbi 5 kilogram brenda 9 muajve - Bota Sot
I la këto dy ushqime që krejt shqiptarët i hanë, i humbi 5 kilogram brenda 9 muajve

Life style

I la këto dy ushqime që krejt shqiptarët i hanë, i humbi 5 kilogram brenda 9 muajve

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 15:47
Foto

Pas lindjes së fëmijës së parë, ajo vendosi që të mbante një dietë, ku gjatë ditëve të javës hante ushqim të shëndetshëm, ndërsa në fundjavë i lejonte vetës të hante pica e hamburgera.

Breeahn Carter, 32 vjeçe tregon se ishte e dhënë pas ushqimeve të shpejta dhe ato ishin konsumimi ma i madh i dietës së saj.

Për këtë arsye ajo edhe për dasmën e saj kishte kilogram të tepërt.

Kështu pas lindjes, ajo vendosi të mbaj një dietë, duke u kujdesur për ushqim dhe duke mos konsumuar më shumë ushqime të shpejta, përveçse në fundjavë. për 9 muaj, ajo arriti t’i humb plot 15 kilogram.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...