Gabimet që duhet të eleminoni para zyrtarizimit të lidhjes! - Bota Sot
Gabimet që duhet të eleminoni para zyrtarizimit të lidhjes!

Life style

Gabimet që duhet të eleminoni para zyrtarizimit të lidhjes!

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 19:43

Ndonjëherë të gjithë e harrojmë nga pak veten dhe marrëdhënien, duke e bërë edhe më të vështirë të ardhmen. Por ndodh që për disa gabime që bëjmë në fillim të çdo vendimi mund të kemi dhe ndikim negative në të ardhmen. Nuk duam që ju të…. Shikoni cilat janë gabimet më të shpeshta që bëjnë çiftet para se të fejohen. Ju mund të jeni një prej tyre!

Nuk ruani identitetin tuaj

Nëse interesat tuaja (dhe të partnerit, mbi të gjitha), nuk kanë qëllime të qarta, atëherë hapi i radhës do të jetë i nxituar. Gjëja më e rëndësishme që duhet të kesh në marrëdhënie është fillimisht ajo që do të bësh për veten. A ndihesh mirë dhe rehat me të gjithë kohën që po kalon me partnerin dhe përveç kësaj, edhe kur je me të duhet të ruash identitetin tënd. Nëse nuk ke mundësi të merresh me veten, cilësitë, interesat dhe qëllimet e tua, si mund të kontribuosh në një marrëdhënie?

Po fejoheni për disa arsye të gabuara

Ora biologjike po troket…

Të gjitha shoqet janë fejuar, martuar dhe ti ke mbetur e vetme.

Ke një marrëdhënie më të gjatë se të gjitha ato që njeh rreth e rrotull … (është arsye kohe).

Partneri ka një stabilitet financiar, ndërsa ti jo ( …edhe pse nuk jeni në një fazë për të hedhur një hap të tillë).

Nuk je e lumtur me këtë marrëdhënie, por je shumë e lodhur për t’u rikthyer nga fillimi për të kërkuar partnerë të tjerë.

Nuk keni biseduar asnjëherë për qëllimet e përbashkëta

Nëse nuk keni menduar, as diskutuar për një të ardhme së bashku, atëherë është më mirë që të mendohesh dy herë. Si individ, por edhe në çift, ju duhet të keni qëllime dhe t’i shihni ato së bashku, shkruan class.al. Të kesh objektiva për të ardhmen do të thotë të mbash gjallë edhe pasionin për t’i arritur ato, por do të thotë njëkohësisht edhe një shkallë më lart në marrëdhënien tuaj. Ju duhet ta shikoni bashkë të ardhmen.Ëndërroni të jeni burrë e grua

Përfshirja e të gjithëve në këto plane, familjes dhe miqve, si dhe ëndrra e vazhdueshme për të qenë burrë e grua, ju largojnë nga momenti dhe nga fokusi tek njëri-tjetri. Përgatitja e një feste madhështore, por edhe “banka” që do ta financojë ceremoninë kanë kohën e tyre për t’u menduar. Koha më e bukur është tani, ndaj sigurohuni të jeni më afër njëri-tjetrit për të shijuar çdo hap dhe për të qenë më të përgatitur për hapin final.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...