6 llojet e burrave me të cilët nuk duhet të martoheni - Bota Sot
6 llojet e burrave me të cilët nuk duhet të martoheni

Life style

6 llojet e burrave me të cilët nuk duhet të martoheni

Më: 28 shkurt 2019 Në ora: 22:30
Foto ilustruese

Para se të bëni një hap të madh, është e rëndësishme të jeni të sigurt se keni zgjedhur personin e duhur. Nuk ka më pamje fizike, zgjidhni një njeri që ju do me të gjithë zemër dhe gjithmonë ju vë përpara.

Në këtë artikull do të flasim për 6 burrat nga të cilët është më mirë të qëndroni larg.

Burri sulmues
Pse duhet ta kaloni pjesën tjetër të jetës tuaj me një burrë të egër që ju ofendon? Është tjetër gjë zemërimi që mund të ndodhë me të gjithë, një tjetër zemërimi i vazhdueshëm. Kujdes, sepse një burrë që sulmon për një gjë të vogël dhe lëshon zhgënjimin e tij, mund të përdorë edhe dhunën fizike.

Burri punëtor
Aspiratat e punës janë zakonisht një tipar pozitiv i njerëzve. Megjithatë tregoni kujdes nga një burrë që mendon ekskluzivisht për karrierën e tij. Është e vështirë që të bëni plane për të ardhmen me këtë lloj mashkulli, nëse martohesh do të ecni në shtegun e vetmisë.

Burri që flet vetëm për martesë
Imagjinoni: jeni në takimin e dytë dhe ai fillon të flasë për martesën! Çdokush me mendje të shëndoshë do ta braktiste. Ju ende nuk e njihni së paku njëri-tjetrin dhe ai tashmë flet për martesë dhe fëmijë me ju? Mendohuni mirë, pasi meshkujt e këtij lloji zakonisht janë bosh dhe me 0 aspirata.

Burri posedues
A ka burri juaj një problem me gjithçka që bëni? Se visheni me gjëra shumë të shkurtra? Se flisni me djemtë? Se keni postuar foton tuaj në Facebook? Nëse burri juaj është gjithmonë kaq posesiv, atëherë është një problem i madh. Mundohuni të imagjinoni se duhet të kaloni pjesën tjetër të jetës tuaj me një subjekt si ai. Dije, se disa meshkuj nuk ndryshojnë kurrë dhe sado që të përpiqeni, kurrë nuk do të besojnë.

Kasanova
Më e keqja e të gjithëve, jini të kujdesshëm që të mos martoheni me një njeri të tillë. Ju nuk dëshironi të kaloni pjesën tjetër të jetës tuaj me një person që ju konsideron vetëm si risi të momentit, apo jo? Dijeni se sapo të fillojnë lëkundjet e para, do të kërkojë një person tjetër dhe kështu me radhë, deri në pafundësi. Madje mos u përpiqni të bëni plane për të ardhmen me të, sapo të filloni bisedën, ai menjëherë do të ndryshojë temë.

Djemtë e mamit
Asnjëherë mos martoni me djemtë e mamit. Nëse e bëni këtë gabim, do të gjeni duart e nënës së tij edhe duke ju mbuluar kur flini. Ajo ndjen se ka të drejtë për të bërë gjithçka falë djalit të saj delikat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...