Çfarë thotë buzëkuqi juaj - Bota Sot
Çfarë thotë buzëkuqi juaj

Life style

Çfarë thotë buzëkuqi juaj

Më: 12 mars 2019 Në ora: 20:19
Ilustrim

Profesoresha Karen Pine, psikologe që i jep kuptim veshjes dhe autore e librit “Mind What You Wear, The Psychology of Fashion”, ka treguar se çfarë nënkupton buzëkuqi i juaj:

E kuqja klasike: I shfaqë jashtë ndjenjat, tregon pasion, energji. Jeni e sigurt në vete.

Vjollcë: Kur lyen buzët me këtë ngjyrë dukesh shumë unike, kjo ngjyrë tregon kreativitet dhe se ju jeni e gatshme për biseda.

Roze të zjarrtë: Është ngjyrë që të tregon më të butë, të pafajshëm. Bartë shumë mesazhe, ndoshta në një far forme ju tregon edhe të pasigurt në vete.

Kafe shkëlqyese: Tregon se keni një karakter të fort, se sa e fortë ju jeni dhe se mund të keni nën kontroll çdo gjë.

Koral: E ke marr takimin me entuziazëm. Dëshironi të jeni e pranuar, e di se ku do të arrish dhe nuk ngutësh që të mbërrish atje, i merr gjërat shtruar.

Ton natyral: Dëshironi të ju marrin seriozisht, nuk keni asgjë për të fshehur por shumë për të treguar.

Pa buzëkuq fare: Duke mos vendosur fare buzëkuq transmeton mesazhin “Më prano si jam ose jo, kjo jam unë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...