Martesa ua shkurton jetën grave, por çfarë ndodh me burrat! - Bota Sot
Martesa ua shkurton jetën grave, por çfarë ndodh me burrat!

Life style

Martesa ua shkurton jetën grave, por çfarë ndodh me burrat!

Më: 14 mars 2019 Në ora: 21:54
Ilustrim

Martesa në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon jetën e grave, sipas studiuesve në Universitetin e Padovës.

Sipas tyre, vdekshmëria midis grave të martuara është 23% më e lartë sesa për njerëzit e pamartuar.

Ekspertët e shpjegojnë këtë me faktin se gratë duhet të kujdesen jo vetëm për veten, por edhe për bashkëshortin, e cila dyfishon shëndetin dhe psikikën e tyre.

Në të njëjtën kohë, burrat e martuar jetojnë më gjatë për shkak të kujdesit të grave të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...