Sekretet e një jete të qetë, por fantastike, i gjeni këtu - Bota Sot
Sekretet e një jete të qetë, por fantastike, i gjeni këtu

Life style

Sekretet e një jete të qetë, por fantastike, i gjeni këtu

Më: 20 mars 2019 Në ora: 18:34
Ilustrim

1. Projektoje vetë stilin tënd të jetës

“Nuk do e ndryshosh kurrë jetën tënde, nëse nuk ndryshon diçka, çdo ditë. Sekreti i suksesit tënd gjendet pikërisht në rutinën e përditshme” – John C. Maxwell

2. Gjërat në jetën tënde duhet të plotësojnë njëra-tjetrën

Kur personi që je së jashtmi, reflekton atë që je brenda, kjo është shenjë që po jeton në harmoni.

3. Bjer në dashuri me diçka

Sport, pikturë, muzikë, videolojëra, gatim: gjej atë që nxjerr më të mirën prej teje dhe bjer në dashuri me të

4. Bëhu gjithmonë burim energjie

Kur dikush ndjehet keq, bëhu forcë pozitive.

Puno fort në atë që bën dhe udhëhiq duke dhënë shembullin tënd

Ndihmo gjithmonë dikë, që po punon drejt një objektivi më të lartë

5. Jep, më shumë se sa merr

“Mënyra më e mirë për të gjetur veten është të humbasësh në shërbim të të tjerëve” – Mahatma Gandhi

Ata që japin për të tjerët që janë në nevojë, marrin në këmbim jetë dhe optimizëm

6. Gjej dritë në mesin e errësirës

“Lumturia mund të gjendet në kohët më të vështira, mjafton të kujtohesh që të ndezësh dritën” – JK Rowling

Të gjithë bëjmë gabime dhe lejojmë mendjen tonë të rrëshkasë drejt mendimeve negative…

Por nëse fokusoheni tek negativja dhe jo pozitivja, atëherë nuk po jetoni jetën që ju meritoni

Një mendje e bukur

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...