Si të fitoni muskuj shpejtë, vetëm duke bërë këtë gjë - Bota Sot
Si të fitoni muskuj shpejtë, vetëm duke bërë këtë gjë

Life style

Si të fitoni muskuj shpejtë, vetëm duke bërë këtë gjë

Më: 21 mars 2019 Në ora: 16:39
Foto ilustrim

Me verën që është afër, shumë prej nesh do të mendojnë për trupin që do shpërfaqin në plazh.

Pa marrë parasysh se çfarë qëllimi juaj është, ose humbja e peshës ose fitimi i muskujve, prapëseprapë përqendrimi do të jetë tek sforcimi fizik.

Për fat të mirë, nuk kërkohet që të shpenzoni orë të tëra në palestër, gjithçka që duhet të bëni është diçka e thjeshtë.

Sipas ‘Men’s Health’, nuk keni nevojë të bëni sete apo ripërsëritje të mëtutjeshme, por gjithçka që nevojitet është fokusi.

Për të ndërtuar muskuj, fokusohuni në mënyrën se si i ngrini peshat.

Një ekip hulumtuesish amerikanë krijoi një eksperiment të thjeshtë ku ata morënnjë grup njerëzish që kurrë më parë nuk kishin ngritur pesha.

Atyre u tha të bëjnë ngritje dhe gjatë çdo ngritjeje, studiuesit përdorën elektroda për të matur aktivitetin e muskujve.

Matësi zbuloi se meshkujt mund të shtojnë muskujt e tyre deri në 12% nëse përqendrohen gjatë një ngritjeje peshe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...