Jo vetëm maska për lëkurë të shëndetshme, kujdesuni edhe me ushqimet - Bota Sot
Jo vetëm maska për lëkurë të shëndetshme, kujdesuni edhe me ushqimet

Life style

Jo vetëm maska për lëkurë të shëndetshme, kujdesuni edhe me ushqimet

Më: 22 mars 2019 Në ora: 15:40
Foto ilustruese

Por pavarësisht kremrave dhe maskave të ndryshme të cilat i aplikoni thuajse çdo herë, ka një sekret tjetër tek të pasurit një lëkurë të njomë dhe pa njolla.

Ajo që duhet të keni kujdes sipas dermatologëve britanikë, janë ushqimet të cilat i konsumoni në vakte të ndryshme.

Madje në një analizë të realizuar është bërë e ditur një listë me disa lloje ushqimesh të cilat shërbejnë për një lëkurë të ndritshme.

Avokado.

Farat e lulediellit.

Arrat.

Patatet e ëmbla.

Brokoli.

Specat e verdhë.

Vaji i peshkut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...