Studimi – Njerëzit nuk “rriten” pa mbushur 30 vjeç! - Bota Sot
Studimi – Njerëzit nuk “rriten” pa mbushur 30 vjeç!

Life style

Studimi – Njerëzit nuk “rriten” pa mbushur 30 vjeç!

Më: 22 mars 2019 Në ora: 19:37
Foto ilustruese

Sipas studimit, njerëzit në moshës 18 vjeçare janë ende duke kaluar  ndryshime në tru, të cilat mund ndikojnë në formimin e tyre dhe u krijojnë çrregullime të vazhdueshme në sjellje.

“Ajo që ne po themi  është se të përcaktuarit e një moshe fikse që dallon fëmijërinë nga mosha madhore duket gjithnjë e më absurde” u shpreh Peter Jones, nga Universitetit i  Kembrixh-it. Sipas profesor Jones, përcaktimi i moshës madhore shërben vetëm për sisteme si ai i arsimit, shëndetit apo ai ligjor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...