Dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm? Provoni këto 6 metoda - Bota Sot
Dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm? Provoni këto 6 metoda

Life style

Dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm? Provoni këto 6 metoda

Më: 24 mars 2019 Në ora: 16:54
Foto ilustruese

Por, arritja e zbardhjes së tyre kërkon ndjekje të përhershme të zakonit të larjes së tyre, si dhe kontrollet e rregullta tek dentisti, transmeton lajmi.net.

Por a e dini se shëndeti i dhëmëbëve tuaj shkon përtej estetikës?

Ka një numër të zakoneve të përditshme që mund të sjellin disa dëme serioze për dhëmbët dhe mishrat.

Në videon e mëposhtme mund t’i gjeni disa prej zakoneve, për t’i shmangur këtyre rreziqeve, si dhe të mbani higjienën orale, e të siguroni bardhësi ndaj dhëmbëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...