Burrat shkojnë pas grave që janë më shumë si nënat e tyre - Bota Sot
Burrat shkojnë pas grave që janë më shumë si nënat e tyre

Life style

Burrat shkojnë pas grave që janë më shumë si nënat e tyre

Më: 26 mars 2019 Në ora: 16:50
Ilustrim

Hulumtimi vjen nga një test i personalitetit i krijuar nga eharmoni, i cili vlerëson psikologjikisht burrat, partnerët e tyre dhe nënat e tyre.

Hulumtimi krahasoi 18 tipare kyçe të personalitetit në nënat dhe partnerët e djemve të tyre përpara se të mesatarizonte ata për të marrë një vlerësim të përgjithshëm të ngjashmërisë.

Nivelet e tolerancës-duke respektuar dhe vlerësuar opinionet e njerëzve të tjerë pavarësisht dallimeve-dolën në krye si një tipar I përbashkët mes nënave e partnerëve të djemve të tyre.

Kjo u pasua nga rëndësia e vendosur në monogaminë dhe gatishmëria për të pasur ndjeshmëri ndaj të tjerëve, transmeton Indeksonline.

Rachael Lloyd, eksperti i marrëdhënieve në eharmony thotë: Gjetjet e studimit tonë personal të personalitetit përputhen plotësisht me psikologjinë evolucionare. Është e mirënjohur se ne synojmë të emigrojmë drejt njerëzve që kanë tipare të ngjashme me ne dhe në shkallë të ndryshme, kërkojmë të rikrijojmë aspektet e marrëdhënieve tona origjinale me prindërit tanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...