Luftoni yndyrat me ujë xhenxhefili - Bota Sot
Luftoni yndyrat me ujë xhenxhefili

Life style

Luftoni yndyrat me ujë xhenxhefili

Më: 3 prill 2019 Në ora: 20:19
Ilustrim

Ju ndoshta keni provuar edhe një nga dietat e panumërta në internet, por që gjithashtu keni ardhur në përfundimin se disa nuk funksionojnë.

Megjithatë, një recetë e tillë dallon me nivelin e lartë të efikasitetit dhe rezultatet e saj të shpejta.

Uji i xhenxhefilit ndihmon për të djegur dhjamin edhe nga vendet ku janë shumë kokëforta, siç janë stomaku, shpina dhe kofshët.

Përveç kësaj për të kontribuar në humbjen e peshës, ai gjithashtu ka efekt të dobishëm mbi shëndetin e përgjithshëm dhe mbron nga shumë sëmundje, pasi përbërësi aktiv i xhenxhefilit, xhinxheroli ka veti antiinflamatore. Lëngu përshpejton metabolizmin dhe ndihmon trupin në djegien e dhjamit, pa pasoja të dëmshme.

Normalizon presionin e gjakut - pirja e rregullt e ujit të xhenxhefilit kontribuon në rregullimin e presionit të gjakut dhe parandalon prodhimin e mpiksjeve të tij.

Redukton fillimin e infeksioneve - Për shekuj me radhë, xhenxhefili përdoret kundër infeksioneve të ndryshme, duke përfshirë ftohjet dhe gripin.

Ka veprim antiinflamator - pirja ka veti të fuqishme antiinflamatore që e bën atë një ilaç ideal antiinflamator.

Përmirëson qarkullimin – xhenxhefili ka aftësinë për të rritur qarkullimin kryesisht për shkak të pranisë së hekurit dhe zinkut. Të dyja mineralet mund të përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe të parandalojnë një varg problemesh të lidhura me qarkullimin e dobët.

Redukton simptomat e ftohjes dhe gripit - konsumi i rregullt i xhenxhefilit përmirëson sistemin imunitar.

Rregullon tretjen - uji i xhenxhefilit eliminon probleme të padëshirueshme të tretjes si çrregullime të tretjes, fryrje, acidin dhe kapsllëkun.

Ndihmon dhimbjen në nyje - në sajë të vetive antiinflamatore, konsumi i rregullt i ujit të xhenxhefilit do të parandalojë dhimbjen në nyje.

Bëni vetë ujë xhenxhefili

Përbërësit:

– 1, 5 litra ujë

– Disa gjethe të holla xhenxhefili, të paktën 1 cm

– Pak lëng limoni

Përgatitja:

Lini të vlojë uji, dhe në ndërkohë bluani xhenxhefilin. Shtoni xhenxhefilin e bluar në ujë të vluar dhe zieni derisa të zbutet. Hiqeni nga zjarri, lini të ftohet dhe shtoni lëng limoni

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...