Macet e dinë emrin e vet edhe nëse shtiren kinse nuk kuptojnë - Bota Sot
Macet e dinë emrin e vet edhe nëse shtiren kinse nuk kuptojnë

Life style

Macet e dinë emrin e vet edhe nëse shtiren kinse nuk kuptojnë

Më: 8 prill 2019 Në ora: 15:32
Ilustrim

Edhe nëse nuk keni mace, pa dyshim se jeni të njoftuar me stereotipet e shumta që janë për to.

Të mençura dhe ‘cool’, ato janë krejtësisht të kundërta me qentë.

Madje, në vend se të kërcejnë nga gëzimi kur të ktheheni në shtëpi nga puna, me shumë gjasë macja largohet nga ju dhe shtiret sikurse nuk ekzistoni.

Pra, macet aspak nuk janë miqësore si qentë, e kjo është pjesë e sharmit të tyre.

Sidoqoftë, tani ekspertët kanë zbuluar edhe një gjë tjetër interesante për macet.

Sipas ekspertëve, macet madje shtiren kinse nuk ju kuptojnë kur i thërrisni në emër.

Prandaj, herën tjetër kur e thirrni macen në emër por ajo largohet, e keni parasysh se me qëllim është duke ju injoruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...