Gjeni se cili nga këta personazhe mund të përdorë më së miri dorën e majtë - Bota Sot
Gjeni se cili nga këta personazhe mund të përdorë më së miri dorën e majtë

Life style

Gjeni se cili nga këta personazhe mund të përdorë më së miri dorën e majtë

Më: 15 prill 2019 Në ora: 15:22
Ilustrim

Këtu është një test i thjeshtë logjik: ne ju kërkojmë të mendoni se kush prej këtyre personazheve është me dorën e majtë. Vetëm shikoni mirë dhe mendoni me qetësi.

Ka ushtrime zbavitëse dhe analiza logjike që gjithmonë vijnë në dobi për të mbajtur mendjet tona të trajnuara.

Duke nënshtruar trurin tonë në këto teste të vogla është shumë e dobishme për të siguruar një elasticitet të caktuar të mendimit dhe për të shmangur ndjenjën me ingranazhet e ndryshkura.

Ushtrimi i vogël që ne ju propozojmë kërkon në mënyrë specifike që të identifikoni se cili nga personazhet në vijim përdor dorën e majtë.

Për të gjetur përgjigjen e duhur, të gjithë ju duhet të bëni është të mendoni. Secila nga këto personazhe ka një profesion të caktuar. Shiheni më vonë për përgjigjen e saktë.

Ne kemi një kamerier, një kitarist, një këngëtar, një bloger dhe një piktor, respektivisht. Përgjigja e duhur për këtë test logjik është: kamerieri.

Dhe kjo është për shkak se kushdo që e bën këtë punë ka tendencë për të sjellë tabaka me dorën e djathtë, në mënyrë që ai pastaj mund të trajtojë dhe të shërbejë ushqim brenda me dorën e majtë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...