"Shkatërrova martesën për ish të dashurën, por tani ajo nuk do..." - Bota Sot
"Shkatërrova martesën për ish të dashurën, por tani ajo nuk do..."

Life style

"Shkatërrova martesën për ish të dashurën, por tani ajo nuk do..."

Nga: Bota sot Më: 17 prill 2019 Në ora: 11:59
Ilustrim

E dashura psikologe: Ish e dashura ime vazhdon të kthehet në jetën time dhe nuk mundem pa të.

Ne kemi seksi kudo që mundemi, ajo është e qetë, e izoluar dhe vazhdimisht në mendimet e mija.

Nuk do të mërzitsha për asgjë po të mos isha i martuar duke qenë baba i dy djemëve të vegjël. Unë jam i martuar qe gjashtë vjet dhe tani jam 36 vjeq. Gruaja ime është 34.

Ish e dashura është në të njëjtën moshë si unë dhe jeton në një martesë abuzive. Kur unë dhe ajo ishim në një lidhje, ajo po takohej gjithashtu me djalin që është e martuar.

Ish e dashura me kontaktoj mua duke më thënë se është e pakënaqur dhe donte të fliste. E dija se do të na dërgonte në seks, por unë shkova dhe mora edhe kondom me vete.

Sa herë që ajo ndihet keq, kërkon të takohet me mua dhe ne përfundojmë duke kryer marrëdhënie sesuale.

Përfundimisht ajo tha se është divorcuar dhe unë i thash edhe gruas time se martesa jonë nuk po funksinon. Plani im ishte që të jem me të dashurën time të plotë.

Por ish e dashura thotë se më do dhe duhet të takohemi, por një marrëdhënie në kohë të plotë nuk do të funksiononte.

Kjo do të thotë se unë e shkatërrova martesën time, e bëra gruan time të pakënaqur dhe ndjej se kam humbur gjithqka. E vetmja gjë e mirë për mua është se jam një baba i dashur.

Unë nuk mund të shoh tjetër rrugëdalje vetëm divorc të përhershëm dhe ndarje nga familja ime.

Psikologia përgjigjet: Nuk është vonë për të shpëtuar martesën dhe jetën tuaj familjare.

Së pari duhet të ndaloni të vraponi me ish të dashurën tuaj. Ajo nuk ka perspektivë për një marrëdhënie të vërtetë.

Ndalo se takuari atë, ajo është i njëjti person dhe nuk do të ndryshoj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...