Sekreti i Jennifer Lopez për rininë e përjetshme është i thjeshtë: Shmang këto tri gjëra - Bota Sot
Sekreti i Jennifer Lopez për rininë e përjetshme është i thjeshtë: Shmang këto tri gjëra

Life style

Sekreti i Jennifer Lopez për rininë e përjetshme është i thjeshtë: Shmang këto tri gjëra

Më: 17 prill 2019 Në ora: 12:41
Jennifer Lopez

Nëse ka një njëri të famshëm, tek i cili të gjithë dyshojmë për sekretin e rinisë së përjetshme, për burimin e energjisë dhe vitalitetit, ajo është domosdoshmërisht Jennifer Lopez

Në një mënyrë egoiste, artistja e famshme botërore i bën të gjithë kurioz rreth stilit të jetës dhe asaj që qëndron mbas trupit të tonifikuar, lëkurës plot shkëlqim dhe energjisë së pashoq që ajo e transmeton edhe në publik.

Megjithatë, kjo nuk është vetëm dukja. Ajo mban një orar intensiv, i cili është i mbushur me paraqitje televizive, shfaqje duke kënduar, duke bërë fotografi, dhe më shumë, por kurrë nuk duket se është lodhur.

Është provë se ajo jo vetëm që ngjan shumë më e re se mosha reale, por ajo gjithashtu ka nivelet e energjisë dhe jetesën aktive tipike për dikë në moshë më të vogël se Jennifer.

Për fatin tonë të mirë, këngëtarja u rrëfye për “InStyle”. Ajo foli për karrierën, objektivat dhe rutinën e saj të mirëqenies.

Sekreti i Lopez për rininë e përjetshme është kaq i thjeshtë. Ajo shmang tre gjëra: kafeinën, alkoolin dhe mungesën e gjumit.

Kjo është, natyrisht, në krye të një stili jetese aktiv që përfshin kardio, vallëzim, dhe fitness.

Të gjithë e dimë rëndësinë e gjumit të qëndrueshëm dhe të shëndetshëm. Ai mban trurin tonë dhe funksionimin e trupit në mënyrë të përshtatshme. Pa të, mund të vuajmë nga stresi, shenjat e avancuara të plakjes, etj. Sa i përket alkoolit, ajo gjithashtu mund të çojë në një mori çështjesh duke përfshirë inflamacionin, lëkurën e thatë, etj. Kafeina, nga ana tjetër, nuk duket të jetë aq e prerë dhe e thatë. Ndërsa shmangia e kafeinës së tepërt inkurajohet tërësisht, sepse nuk është e këshillueshme.

Tani që edhe ju i mësuat tre sekretet e thjeshta që qëndrojnë pas rinisë së përjetshme të Jennifer Lopez, mos prisni gjatë, por bëjini pjesë të stilit tuaj të jetesës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...