Amviset me kaq fëmijë janë më të lumturat - Bota Sot
Amviset me kaq fëmijë janë më të lumturat

Life style

Amviset me kaq fëmijë janë më të lumturat

Më: 22 prill 2019 Në ora: 18:41
Ilustrim

Sipas një anketimi të kryer së fundmi, aq më shumë që nënat kanë fëmijë duke u sjellë vërdallë në shtëpi, aq më të lumtura do të jenë.

Anketimi është i pari i llojit të vet, ndërsa ekspertët kanë monitoruar jetët e 558 amvisave dhe nënave që punojnë nga shtëpia.

Ekspertët kanë zbuluar se nënat me katër apo më shumë fëmijë e kanë konsideruar veten si “shumë” apo “tejet” të lumtura.

Një shtëpi e mbushur me fëmijë mund të jetë paksa e frikshme për ju, por siç shkruajnë liderët e këtij anketimi, menaxhimi i katër apo më shumë fëmijëve sjellë vetëm kënaqësi dhe gëzim. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...