Arsyet pse gratë speciale shpesh bëjnë takimet më të këqija - Bota Sot
Arsyet pse gratë speciale shpesh bëjnë takimet më të këqija

Life style

Arsyet pse gratë speciale shpesh bëjnë takimet më të këqija

Më: 22 prill 2019 Në ora: 21:56
Ilustrim

Ka shumë gra speciale me fat në dashuri dhe gratë që përjetojnë një zhgënjim pas tjetrit. Megjithatë, ato nuk kanë asgjë të keqe: ato janë të shkëlqyera, të pavarura dhe të bukura. Në të vërtetë, këto cilësi janë në origjinën e zhgënjimeve të tyre të dashurisë. Cilat janë arsyet?

Kanë frikë

Shumë burra nuk dinë si t’i trajtojnë gratë me një personalitet të fortë. Ata tentojnë t’i shohin ato si tepër agresive, të ftohta, jo shumë të lakueshme. Përshtypjet e para janë absolutisht të gabuara, në të tretin ata kanë të drejtë. A do të preferonin një grua që kishte pushtet? Jo faleminderit!

Ato janë të pavarura dhe nuk do të sakrifikojnë pavarësinë e tyre për askënd

Disa meshkuj kanë një karakter dominues dhe mbrojtës dhe një grua me karakter të dobët tenton të ushqejë egon e saj të thellë. Të tjerët, janë të pasigurt dhe nëse mendojnë se një grua ka nevojë për të, vetëbesimi i tyre ngrihet në qiell. Se si ndikon vetëvlerësimi mbetet një mister, por ky është rezultati. Gratë e pavarura janë e kundërta e gruas së varur dhe të varfër, prandaj ka mospërputhje.

Tolerancë zero

Gratë me karakter janë në gjendje të zbulojnë në distancë edhe shenjën më të vogël të sjelljes toksike dhe në këtë rast ato i largojnë meshkujt para se të kenë një shans për t’iu afruar atyre. Disa besojnë se kjo është një cilësi pozitive, ndërsa të tjerët largohen sepse e kuptojnë se këto gra zbatojnë tolerancën zero, siç është vetë-mbrojtja në rast të gabimeve dhe tradhtive.

Zbulojnë gënjeshtrat

Është e kotë të përpiqesh t’i gënjesh. Ato arrijnë të çmontojnë çdo gënjeshtër të ndërtuar mirë, për t’i kthyer dërguesit të gjitha absurditetet. Kjo është një cilësi që i frikëson burrat. Cili mashkull dëshiron të jetë me një grua që gjithmonë e di se çfarë planifikon?

Ato janë paksa të çuditshme.

Gratë e jashtëzakonshme janë gjithashtu pak të çuditshme. Burrat nuk dinë të sillen, mbeten të zhvendosur, luftojnë për t’i kuptuar. Ky nuk është një problem, sepse këto gra i duan çuditë e tyre. Është e qartë se ato nuk kanë nevojë për një mashkull që t’i vlerësojë ato.

Ato janë jashtëzakonisht të kërkuara sepse e dinë vlerën e tyre

Kërkimi i grave nuk i gjykon të tjerët; ato vetëm e dinë atë që duan dhe kurrë nuk do të jenë të kënaqura me diçka ose dikë që është ndryshe nga ato. Burrat e duhur, të fortë, të vërtetë, të ndershëm dhe plot dashuri, do të jenë të vetmit që do të pranojnë. Meshkujt të cilët as nuk janë gati të bëjnë një përpjekje për të përmirësuar veten nuk kanë asnjë shans.

Ato janë të pasionuara

Pasioni mund të perceptohet negativisht dhe shpesh këto gra nuk kanë kontroll. Ato janë tregimtare të pasionuar, dashnorë të pasionuar dhe madje mënyra e tyre e komunikimit është e pasionuar. Ato nuk kanë vështirësi në ndarjen e asaj që janë dhe mund të jenë të mëdha për burrat që janë pak të ngrohtëm me pak imagjinatë dhe të koncentruar.

Ato kanë qëllime të vërteta

Gratë e suksesshme kanë gjëra të rëndësishme për t’u përqendruar dhe për këtë arsye nuk kërkojnë dashuri. Ato përqendrohen në gjithçka që mund të bëjë dallimin dhe t’i ndihmojë ato të përmirësojnë jetën e tyre: të mësojnë, të udhëtojnë ose të kenë karrierë. Burrat që nuk janë në të njëjtën gjatësi vale, duken si një shoqërues.

Ato janë më të pjekura

Ato kanë një mënyrë jetese të shëndetshme, përparojnë lehtë, janë të mençura. Ato nuk kanë kohë për thashetheme, nuk lejohen të absorbohen nga negativiteti dhe nuk kujdesen për atë që mendojnë të tjerët. Ato nuk e kuptojnë vlerën e tyre kur një mashkull u tregon atyre se janë sexy, dhe as nuk kanë nevojë të dalin me 15 veta në javë që të ndihen mirë me veten e tyre. Ato duan atë që ata janë dhe një mashkull që tregon papjekuri, nuk do të ketë shanse.

Ato duan me forcë

Këto gra mund të jenë frikësuese, të pavarura, të guximshme dhe të fuqishme, por gjithmonë duan me forcë. Ato duan të jenë krenare për marrëdhëniet e tyre dhe për këtë arsye ato do të investojnë gjithçka që kanë. Vetëm burrat “e fortë” mund ta përballojnë këtë lloj dashurie.

Janë ato gra që burrat e vërtetë e kanë të vështirë t’i gjejnë

Burrat e fortë, ata të vërtetë, përpiqen të takojnë një grua të jashtëzakonshme, sepse ajo është si një diamant i përafërt. Ata do ta gjejnë atë vetëm duke parë mirë dhe me të njëjtat pritshmëri të larta. Kur një mashkull ka fatin që të takojë një prej këtyre grave të jashtëzakonshme, ai do të kuptojë se ai kurrë nuk do të jetë në gjendje ta dojë një tjetër. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...