Për duhanpirësit, ja disa mënyra si t’i shpëtoni stresit pa pirë cigare - Bota Sot
Për duhanpirësit, ja disa mënyra si t’i shpëtoni stresit pa pirë cigare

Life style

Për duhanpirësit, ja disa mënyra si t’i shpëtoni stresit pa pirë cigare

Më: 22 prill 2019 Në ora: 22:57
Foto ilustruese

Një studim i vitit 2010 nga Shkolla e Mjekësisë dhe Stomatologjisë në Mbretërinë e Bashkuar zbuloi se duhanpirësit përjetojnë nivele më të larta tensioni dhe stresi gjatë pushimeve që bëjnë për të ndezur një cigare.

Më poshtë do të lexoni disa mënyra si t’i shpëtoni stresit pa pirë cigare

Merr frymë thellë

Bëj shtriqje të muskujve (Yoga)

Dëgjo muzikë

Ha një vakt të shijshëm

Qëndro larg teknologjisë dhe rrjeteve sociale

Luaj me top, futboll, basketboll, volejboll

Ec shumë dhe çliro mendimet negative

Shko diku (koncert, kinema, teatër, ekspozitë)

Mund të luash lojëra elektronike

Medito

Kërce

Shkruaji mendimet që të shqetësojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...