Truqe që ju ndihmojnë që të ndjeheni më e re - Bota Sot
Truqe që ju ndihmojnë që të ndjeheni më e re

Life style

Truqe që ju ndihmojnë që të ndjeheni më e re

Më: 14 maj 2019 Në ora: 10:32
Foto ilustrim

Shumicën e kohës ne mendojmë se të qenit i shëndetshëm merr shumë kohë, përpjekje dhe para.

Por në realitet, ju mund ta ktheni jetën tuaj dhe të ndiheni më të shëndetëshëm thjesht duke i shtuar disa zakone të reja në rutinën tuaj të përditshme.

Për shembull nëse zbardhoni dhëmbët duke përdorur fruta ose të përdodrni kësolloj metodash natyrore për trajtimin e vetes.

Provoni lëngun e rrushit për të shëruar migrenën

Hani salmon për të flokët tuaj të rriten në mënyrë të shëndetshme

Pini ujë me limon plus kripë

Zbardhoni thonjtë tuaj duke përdorur pastë dhëmbësh

Hani mëngjes 30 minuta pasi të zgjoheni

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...