Personat që dinë të qesin çaj mirë janë më joshës - Bota Sot
Personat që dinë të qesin çaj mirë janë më joshës

Life style

Personat që dinë të qesin çaj mirë janë më joshës

Më: 14 maj 2019 Në ora: 17:52
Ilustrim

Shpeshherë mund ta gjykoni vlerën e dikujt bazuar në atë se sa mirë dinë të përgatit çaj.

Qoftë nëse është i zbehtë apo mjaftueshëm i errët për ta ngjyrosur gardhin e kopshtit, çdo njeri ka preferenca të ndryshme se si e preferon çajin.

Përderisa nuk ka shkencë të saktë prapa asaj se si përgatitet çaji i përsosur, hulumtimet e reja thonë se aftësia për ta përgatitur mirë çajin ju bën më joshës.

Sipas sajtit të takimeve “Plenty of Fish”, ata të cilët dinë të përgatitin mirë çaj vlerësohen si më joshës. 2,500 beqarëve u është bërë pyetja e njëjtë dhe shumica e tyre kanë thënë se aftësitë e përgatitjes së çajit janë trajtë shumë atraktive.

Sikur të mos mjaftonte kjo, 69% e të anketuarve kanë thënë se është e rëndësishme të mbani mend se si partneri potencial e preferon çajin. Duke filluar nga brendi i çajit e deri te sa lugë sheqer ia qet, gjithçka është e rëndësishme. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...