Një flutur për çdo muaj, zbuloni kaakteristikat e tuajës - Bota Sot
Një flutur për çdo muaj, zbuloni kaakteristikat e tuajës

Life style

Një flutur për çdo muaj, zbuloni kaakteristikat e tuajës

Më: 18 maj 2019 Në ora: 06:39
Ilustrim

Flutura ka një kuptim të thellë simbolik sepse tregon për një proces përmirësimi dhe transformimi. Çdo muaj i vitit është i lidhur me një lloj fluture: zbulojmë së bashku me cilën flutur është muaji i lindjes tënde!

Flutura e janarit

Ju keni një zemër prej ari dhe njerëzit janë të tërhequr në atmosferën tuaj. Ju jeni të thjeshtë dhe të sjellshëm, por jo të trashë: mund ta dalloni qartë atë që është e drejtë nga ajo që është e gabuar. Mbajeni negativitetin e njerëzve të caktuar dhe largoj në një botë larg prej jush, pa qenë nën presion nga askush. Ju keni një personalitet shumë karizmatik.

Flutura e shkurtit

Ju keni një shpirt shumë të shtrirë, shumë korrekt, nganjëherë shumë. njerëzit mund të të duan ose të urrenin, por sigurisht që nuk ju injorojnë! Kur hyni në një dhomë të gjithë kthehen tek ju. Asnjëherë mos lejoni që ju të ndikoheni nga pakuptimësia e të tjerëve, kjo është forca juaj më e madhe.

Flutura e marsit

Ju jeni një person i cili do të punojë shumë derisa të ketë arritur qëllimin e tij dhe ky është tipari juaj më i mirë. Për pjesën tjetër ju jeni pak naiv, ndonjëherë të tjerët tallen me ju për këtë arsye. Por është edhe arsyeja pse i ndihmoni të gjithë pa pritur asgjë në këmbim: ju jeni shumë bujarë.

Flutura e prillit

Ju besoni se bota është një vend i mrekullueshëm dhe optimizmi juaj është i pashërueshëm. Ju jeni gjithashtu të bindur se nuk ka person me të vërtetë të keq, që në secilën prej jush e fsheh një anë të mirë, dhe ju keni dhuratën e krijimit të saj gjithmonë. Ndryshe nga shumica e të tjerëve, nuk keni frikë të shprehni atë që ndjeni, gjithmonë dhe në çdo rast.

Flutura e majit

Prania juaj ndonjëherë është e rëndë, të tjerët ndihen të turpëruar ndaj jush. Kjo nuk ndodh sepse jeni arrogantë, por sepse jeni një person shumë i vendosur. Ti e di se kush je dhe çfarë dëshiron, dhe nuk e lejon veten të ndikohesh nga dikush. Jo të gjithë mund ta kuptojnë, por nuk ju intereson. Gjithmonë shkoni drejtë në rrugën tuaj.

Flutura e qershorit

Ju jeni një person i qetë, paqësor dhe i dashur. Dashuroni çdo formë të jetës, jetën njerëzore, por mbi të gjitha jetën e kafshëve dhe bimëve. Ndërsa jetojmë në një botë ku të gjithë dëshirojnë të shkëlqejnë dhe të nxisin të abuzojnë me të tjerët, ti je i përulur, i heshtur, nuk ke pretendime të mëdha. Por këndi juaj është më se i mjaftueshëm për ju që të jeni të lumtur.

Flutura e korrikut

Nëse ka rreziqe për të marrë në jetë, ju jeni gjithmonë në rreshtin e parë. Ju jeni shumë të guximshëm, nuk keni frikë nga asgjë, dhe ju jeni në gjendje t’u jepni guxim edhe të tjerëve. Keqtrajtimi juaj mund t’ju bëjë të dukeni si një person i vështirë, por nuk është kështu: keni një shpirt shumë të ndjeshëm dhe për këtë arsye ata që njihni shpesh vijnë tek ju për këshilla në situata të mprehta dhe delikate.

Flutura e gushtit

Ju gjithmonë flisni në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe të ndershme, nuk përdorni kurrë fjalë dhe ju jeni në gjendje të pranoni gabimet tuaja pa u përpjekur t’i mohoni ato. Sinqeriteti yt nuk mund të vlerësohet nga të gjithë, por ata që janë në gjendje ta kuptojnë atë e dinë se në ju ka një mik të vërtetë, i cili kurrë nuk do të gënjejë.

Flutura e shtatorit

Ju jeni njësoj si një flutur: ju pëlqen të fluturoni nga lule në lule, të keni shumë përvoja që nganjëherë edhe ju i ëndërroni me sytë hapur, por kjo është në rregull, nëse ajo shërben për të stimuluar frymëzimin tuaj.

Flutura e tetorit       

Ju jeni një person me mirësi të pakufishme dhe miqtë dhe të afërmit e dinë mirë, ndonjëherë ata përfitojnë prej jush. Por nuk ju intereson, sepse ju preferoni të kënaqni natyrën tuaj dhe ju e dini se ajo që është dhënë herët a vonë kthehet përmes rrugëve misterioze.

Flutura e nëntorit

Ju jeni dikush që mund të duket i zhgënjyer dhe i vetmuar për disa, sepse në të vërtetë ju doni të shkoni në lidhje me biznesin tuaj. Ju e bëni këtë, sepse ju doni të rrethoni veten vetëm me ata që me të vërtetë korrespondojnë me ju: në realitet ju jeni një shok, buzëqeshja juaj është ngjitëse.

Flutura e dhjetorit

Ju jeni një udhëheqës, një fitues: ju e dini atë që dëshironi dhe e merrni atë. Ju mund të shkoni shumë larg; ju gjithashtu keni fuqinë për të ndryshuar botën rreth jush dhe për të tërhequr të tjerët duke i përfshirë ata në projektet tuaja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat