Ja pse të pasmet na çmendin dhe pse po përhapet seksi anal - Bota Sot
Ja pse të pasmet na çmendin dhe pse po përhapet seksi anal

Life style

Ja pse të pasmet na çmendin dhe pse po përhapet seksi anal

Më: 21 maj 2019 Në ora: 23:43
Ilustrim

Të jesh adhurues i të pasmeve bombastike dhe vitheve seksi është një gjë e natyrshme për meshkujt. Sipas shkencës, obsesionimi pas vitheve të femrave nuk është aspak e re.

Në fakt, sipas një profesori të psikologjisë, kjo daton që nga kohët e lashta.

Meshkujt i tërheqin të pasmet e bukura për të njëjtën arsye që ata tërhiqen nga gjokset, beli dhe ijet. Kjo, për shkak se këto veçori janë shenjë e pjellorisë dhe seksualitetit të femrave.

Madje, shkenca zbulon se, edhe paraardhësit tanë që nga kohërat e lashta ishin të eksituar pas të njëjtave veçori në trupin e femrës, por në veçanti të pasmet.

Nëse një femër ka asete të plota dhe të mbushura, kjo është shenjë se ajo është e gatshme të mbetet shtatëzënë gjatë marrëdhënieve seksuale me partnerin.

Image

Dhe, nëse prapanica e saj është e madhe dhe e rrumbullakët, kjo do të thotë se femra është e re në moshë – dhe në kohët e lashta kjo ka qenë shenjë e fertilitetit te femrat.

Sipas Eric M. Garrison, një ekspert i seksit, kjo temë vazhdon të mbetet një tabu. Kjo për shkak se kur bëhet fjalë për seksin, penetrimi nga prapa shihet si i pistë dhe shtazor.

Mirëpo, falë trendit të reklamimit të të pasmeve seksi, siç bëjnë yjet Jennifer Lopez apo Kim Kardashian, femrat kanë filluar të vishen ngjashëm si ato dhe shfaqja e të pasmeve ka filluar të bëhet trend tek femrat e reja.

Veshjet e ngushta dhe provokative tani janë bërë normë, sidomos nga femrat e reja, të cilat edhe në rrugë shihen me veshje të ngjashme me ato të palestrave.

Madje, falë këtij trendi, edhe seksi anal si dhe pozicioni “doggystle” (qenthi), janë bërë më të përhapur se kurrë dhe këto mënyra të seksit nuk shihen më si tabu, ashtu sikur në të kaluarën. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...