3 hile për ti bërë rrobat tuaja më të bardha se e bardha - Bota Sot
3 hile për ti bërë rrobat tuaja më të bardha se e bardha

Life style

3 hile për ti bërë rrobat tuaja më të bardha se e bardha

Më: 22 maj 2019 Në ora: 11:53
Ilustrim

Rrobat e bardha janë një sfidë e vërtetë për shumë femra, për shkak se me kalimin e kohës humbin bardhësinë e tyre dhe nisin të zverdhen.

Kësisoj ruajtja e ngjyrës së bardhë nuk është e lehtë, por nuk është e thënë që të shpenzoheni në zbardhues, pasi ka disa hile pa kosto, të cilat i keni në shtëpi.

Soda e bukës ka veti befasuese, e cila i bën rrobat e bardha dhe u largon aromën e rëndë. Kështu që hidhni 250 ml sodë në 4 litra ujë, ose në lavatriçe te pjesa e ilaçit.

Edhe aspirina është zbardhuese ideale, e cila ndihmon në heqjen e njollave nga rrobat dhe i bënë më të bardha. Shtypni gjashtë kokrra aspirinë dhe hidhini në ujë ose në lavatriçe si në rastin e parë. Në fund të larjes, rrobat do të shkëlqejnë si të reja.

Uthull dhe limon. Uthulla është ideale për heqjen e njollave dhe për të neutralizuar aromat. Kështu që në enën me ujë ose në lavatriçe shtoni tre luge uthull gjatë fazës së larjes. Ndërkohë në momentin e shpëlarjes shtrydhni lëngun e një kokrre limoni dhe rrobat tuaja do të jenë me më shumë shkëlqim dhe më të bardha. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...