Si ta largoni mykun në pranverë? - Bota Sot
Si ta largoni mykun në pranverë?

Life style

Si ta largoni mykun në pranverë?

Më: 22 maj 2019 Në ora: 14:04
Ilustrim

Myku në mure krijohet si pasojë e mos ajrosjes së shtëpisë sidomos gjatë stinës së dimrit.

Me ardhjen e pranverës shumë persona fillojnë të pastrojnë mykun por nuk dinë si.

Kështu kur filloni pastrimin së pari duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj, preferohet të keni maskë dhe dorëza adekuate.

Më pas duhet ta merrni ujë të oksigjenuar 130 gradë dhe vendoseni në pjesën e mykut, pas disa dite merrni një litër ujë të nxehtë dhe në të vendosni dy gota uthull, pas përzierjes vendoseni në pjesën e mykur, kështu pas pak dite do të eleminiohet tërësisht myku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...