E dashura juaj është nevrike? Djema, keni disa arsye për t’u gëzuar - Bota Sot
E dashura juaj është nevrike? Djema, keni disa arsye për t’u gëzuar

Life style

E dashura juaj është nevrike? Djema, keni disa arsye për t’u gëzuar

Më: 23 maj 2019 Në ora: 22:06
Foto ilustrim

Nëse bëni pjesë në grupin e meshkujve që keni një të dashur nevrike, duhet të lexoni këtë artikull

Një studim i fundit ka zbuluar se gratë me personalitete të forta i shërbejnë më shumë meshkujve. Çfarë do të thotë kjo?

Pra, nëse keni një të dashur që i kërkon gjërat me ngulm dhe shpesh nevrikoset që nuk i shkojnë gjërat siç duhet, atëherë konsiderojeni veten me fat.

Sipas këtij hulumtimi, këto të dashura mund të zvogëlojnë rrezikun e zhvillimit të diabetit.

Po, po sado e pabesueshme t’ju duket është e vërtetë.

Femrat që kanë personalitet të fortë komandojnë në një lidhje, janë më inteligjente dhe për rrjedhojë i zgjidhin më shpejt problemet me të cilat mund të hasen gjatë jetës.

Ato janë shumë më skeptikë se meshkujt, gjë që i bën ato të marrin vendime objektive dhe të analizuara. Plus, ato dinë të artikulojnë një mesazh më bindës dhe efektiv.

Ndoshta kjo është arsyeja pse partnerët e tyre i kushtojnë më shumë vëmendje atyre dhe përfundojnë duke pasur një rezultat shëndetësor më të mirë.

Nga ana tjetër meshkujt janë më të mbrojtur, thjesht kanë një problem “të vogël” që duhet të durojnë të bërtiturat e femrave gjatë gjithë kohës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...