Si ta dekoroni shtëpinë tuaj, me pak para dhe shumë shije? - Bota Sot
Si ta dekoroni shtëpinë tuaj, me pak para dhe shumë shije?

Life style

Si ta dekoroni shtëpinë tuaj, me pak para dhe shumë shije?

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 16:09
Foto

Ta zgjedhësh dekorimin dhe dizajnin e duhur për shtëpinë ose banesën tuaj mund të jetë një proces i mundimshëm.

Në fakt, një gabim, qoftë ai edhe më i vogli, mund të shkatërrojë gjithë planifikimin, mundin dhe shpenzimet tuaja.

Por për fat të mirë ekzistojnë disa truqe, që ju ndihmojnë që me pak para dhe shumë shije ta dekoroni ambientin e brendshëm të shtëpisë tuaj, transmeton Klan Kosova.

Idetë që i gjeni më poshtë nuk kushtojnë shumë, mund të realizohen shumë lehtë dhe mbi të gjitha shndërrojnë ambientin e shtëpisë në një vend përrallor.

Dekorojeni televizorin tuaj me një kornizë pikture

 

Dizajnojeni vetë oxhakun tuaj

Vendosni tapete të krijuara me dorë dhe shumë unike

 

Bëhuni kreativë me paletat nga druri

Përdorni ndryshe gypat 

Krijoni një pikturë ose kornizë për fotografi nga objektet që i keni në shtëpi

Dritat si në përalla janë gjithmonë një ide e mirë

Vendosni një dizajn me vija, qoftë në mur, tokë apo derë

Provoni ta krijoni vetë llambën ose abazhurin tuaj

Përdorni sipërfaqe me pasqyrë për ta krijuar përshtypjen e hapësirës më të madhe

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...